Бінарні лампочки

Бінарні лампочки – це браузерна гра, яка створена у Гарвардському університеті. Вона наочно ілюструє принцип конвертації десяткових чисел у двійкові (і навпаки).

Бінарні лампочки
Binary Bulbs

Довідкова інформація

Комп’ютери використовують зазвичай двійкову систему числення, тому вони розуміють лише нулі та одиниці, так званий бінарний алфавіт. Ми, люди, використовуємо десяткову систему, яка має 10 цифр: від 0 до 9. Але навіть з двома розрядами ми все ще можемо представити майже будь-яку інформацію.

Так, число десяткової системи числення перетворити на двійкове зовсім не складно. Лампочка, яка вимкнена – це нуль, увімкнена – одиниця. На зображенні вибране десяткове число 34, що у двійковій нотації запишеться як 00100010. Чому так?

Кожна лампочка – це позиція у двійковому числі, з права наліво. А число над лампочкою – це степені двійки. Тож з права наліво – два у першому степені це один, два у другому – два, два у третьому – 4 і так далі. Число 34 – це сума степенів двійки – 32 + 2. Саме в цих позиціях буде одиниця, а в інших позиціях – нуль. Все просто, переконайтеся самі ). Посилання на гру – http://cdn.cs50.net/2016/x/psets/0/pset0/bulbs.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *