Налаштування Lazarus для комфортної роботи

Привіт! Сьогодні ми поговоримо на тему, як налаштувати середовище розробки Lazarus для зручної і комфортної роботи. Особливо корисною ця інформація буде для тих, хто тільки почав працювати в даному середовищі або має невеликий досвід у програмуванні на мові Pascal.

Компонування вікон

Як ви вже помітили, у Lazarus є декілька основних вікон: Головне вікно, Інспектор об’єктів, Редактор тексту, Форма, Вікно повідомлень. Усі вікна можна змінювати за розмірами та положенням на екрані. Підходити до компонування потрібно відштовхуючись від розмірів монітора. Я залишаю стандартну компоновку – Головне вікно вгорі, зліва Інспектор об’єктів, праворуч Редактор коду і під ним Вікно повідомлень. Форму переміщую у вільну праву область екрану. Якщо на моніторі місця мало, тоді Форма знаходиться над/під Редактором коду. Швидко переключатися між цими вікнами можна клавішею F12.

Інтерфейс Lazarus

Шрифти

Загалом про шрифти для редакторів коду я писав окремий допис. Тоді я визначив найкращим шрифтом InconsolataCyr Ukr, який чудово виглядає у Lazarus. Проте з часом я побачив кращий варіант – Consolas. Шрифти дуже схожі, але:

  • Consolas розроблений компанією Microsoft і є комерційним. Хоча це виглядає як мінус, та цей шрифт поставляється з різними програмними продуктами даної компанії, і швидше за все він є на вашому ПК.
  • Повністю підтримує кирилицю.
  • Курсив виглядає елегантно і стильно // такі коментарі читати одне задоволення)
  • У різних редакторах тексту відображається цілком прогнозовано, без розмиття і інших артефактів.

Якщо вам не подобаються названі вище шрифти, то можна підібрати під себе щось інше. За допомогою даних ресурсів можна порівняти десятки моноширинних шрифтів і визначитися.

У будь-якому випадку залишатися на стандартному Courier New я би не радив.

CourierNew
InconsolataCyr
Consolas

Отже, шрифт обрали, за потреби – встановили на ПК. Як тепер змінити його в Lazarus? Дуже просто – йдемо до меню ІнструментиПараметриРедакторПоказати (див. скрін).

Обираємо Типовий шрифт редактора – знаходимо Consolas або інший (обраний вами), встановлюємо розмір, зберігаємо зміни у вікнах – Ок, і – Гаразд.

Код має зовсім інший вигляд. І якщо цей вигляд протилежний очікуваному – ви вже знаєте що робити.)

У наступній публікації ми продовжимо дану тему і поговоримо про підсвітку синтаксису в Lazarus.

Tags:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *