Найкращий шрифт для програмування – InconsolataCyr Ukr

Кодувати можна у будь-якому текстовому редакторі, від стандартного Блокноту до текстових процесорів типу Word.

Проте найчастіше написання програми відбувається у середовищі програмування, яке містить вбудований редактор коду. По-перше, так зручніше (не потрібно постійно копіювати текст). По-друге, у редакторі коду є вбудована підсвітка синтаксису для кращого сприйняття змісту і структури програми.

У текстових процесорах користувач може легко змінювати шрифт та його властивості, ці інструменти використовуються часто і знаходяться на самому видному місці в програмі.
Кодуючи ж у середовищах програмування, програмісти, особливо початківці, не звертають достатньої уваги вибору і налаштуванню шрифту. Це не є ключовим моментом при створенні програм, проте суттєво впливає на комфортність написання і сприйняття коду.

Переважна більшість редакторів коду використовує по замовчуванню шрифт Courier New. Цей шрифт є в будь-якій операційній системі і належить він до групи моноширинних шрифтів. Це означає, що у ньому всі символи мають однакову ширину. Протилежна група – пропорційні шрифти. У них кожний символ має різну ширину. Такі шрифти використовуються при публікації книг, газет, на сайтах, але є незручними для кодування.

Зразок коду в редакторі тексту середовища Lazarus (шрифт Courier New)

У цілому, Courier New виконує свою роль, і можна було обмежитися ним. Але якщо є кращі варіанти, то принаймні спробувати їх потрібно.

Шукаючи найкращі моноширинні шрифти, я перебрав декілька варіантів і зупинився на безкоштовному шрифті Inconsolata. Він чудово відображає латинські та інші символи, але не підтримує кирилицю. У Інтернеті вже є рішення – хтось додав повну підтримку кирилиці, в тому числі і українських літер. Цей шрифт називається Inconsolata LGC. Проте він дещо змінений по відношенню до оригіналу, а у редакторі коду середовища Lazarus взагалі виглядав дуже «коряво».

Складні для сприйняття символи в коді (у різних шрифтах)

Також вдалося знайти шрифт з назвою InconsolataCyr, у ньому латиниця повністю відповідає оригінальному шрифту, а невідомими авторами було додано російські і часткові українські символи.

Щоправда після інсталяції InconsolataCyr виявилося, що українські літери «і», «І» чомусь забули додати в шрифт. Довелося самому це зробити редактором шрифтів FontForge. Правка шрифту мінімальна, але дуже важлива – копіював латинські літери «і», «І» взамін відсутніх кириличних.

Таким чином, шрифт цілком придатний для відображення латинсько-кириличних символів, у тому числі й українських літер алфавіту. Шрифт трішки перейменував, задля розуміння його унікальності – InconsolataCyr Ukr.

Зразок коду в редакторі тексту середовища Lazarus (шрифт InconsolataCyr Ukr)

Завантажити шрифт InconsolataCyr Ukr

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *