Урок 6. Малювання ліній. Робота з контурами

Створення графічних примітивів у Inkscape на основі шаблонів фігур (прямокутників, овалів, багатокутників і т.п.) значно спрощує процес малювання. Але не всі об’єкти можна передати шаблонними інструментами.

У векторних редакторах передбачена можливість використання інструментів для створення довільних графічних примітивів. У Inkscape основними такими інструментами є:

– Олівець та  – Перо.

Олівець дозволяє малювати лінії або замкнені фігури подібно до справжнього – натискаємо ліву кнопку миші і ведемо по полотну, слідом за ним утворюється лінія. Але за допомогою миші створювати примітиви не дуже зручно, при малюванні лінія «тремтить» і досягнути плавності вкрай складно.

Дещо згладити тремтіння можна за допомогою відповідного параметра у налаштуваннях інструмента.

Інструмент Перо є зручнішим і дозволяє плавно малювати прямі та криві лінії, утворювати з них замкнені примітиви. Клацнувши на полотні ми утворюємо точку, від якої тягнеться лінія, клацаючи в інших місцях формуємо лінію або замкнений контур. Якщо ж клацнувши ліву кнопку миші і не відпускаючи протягнути – сформується напрямна, по якій вигинається лінія. Так утворюються криві.

При створенні примітивів складно досягнути потрібної точності. З першого разу об’єкт може не вийти таким, як задумано. Але не потрібно одразу братися його перемальовувати. За допомогою інструмента Вузол  у більшості випадків примітив можна легко виправити.

Обравши цей інструмент і виділивши потрібний примітив ми побачимо сірі ромбики і квадратики – вузлові точки (місця, в яких лінія «зламується» або вигинається).

Перетягуючи вузли, ми міняємо фігуру. Також можна перетягувати сегмент – лінію між двома вузлами, вигинаючи її.

На панелі параметрів інструмента Вузол є багато кнопок, за допомогою яких можна додавати вузли, видаляти їх; розривати або об’єднувати контур та ін.

Вузли можна робити гострими, гладкими, симетричними. При виборі двох останніх варіантів лінія буде плавно вигинатися у вузловій точці.

Обравши такий вузол бачимо дві напрямні, якими можна змінювати вигини лінії.

Таким чином, інструменти Олівець та Перо дозволяють створювати довільні графічні примітиви, а інструмент Вузол допомагає їх змінювати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *