Урок 1. Векторний редактор Inkscape

Серед векторних графічних редакторів особливої уваги заслуговує програма Inkscape, яка розповсюджується на основі вільної ліцензії GNU GPL і при цьому забезпечує своїх користувачів потужними інструментами для створення графічних зображень різної складності.

Сьогоднішнім дописом ми починаємо серію уроків, спрямованих на вивчення основних можливостей Inkscape.

Програма має повністю україномовний інтерфейс, багатоплатформна (тобто працює під будь-якою операційною системою: Linux, Windows, MacOS). Потрібно лише обрати відповідний варіант при завантаженні з офіційного сайту. Для користувачів операційної системи Windows доступні версії 32-bit та 64-bit.

Якщо ви не знаєте, яка у вас розрядність операційної системи, натисніть разом клавіші Win+PauseBreak, відкриється вікно «Загальні відомості про комп’ютер», зверніть увагу на пункт Тип системи (або ж обирайте версію для 32-bit – вона буде працювати на всіх ОС Windows).

Завантаживши по посиланню інсталятор програми (installer (exe)), потрібно запустити його та слідувати інструкціям, після чого Inkscape буде встановлено на комп’ютер. Можна завантажити програму у вигляді архіву (binary archive (7z)). Тоді достатньо буде видобути файли з архіву і запустити виконуваний файл Inkscape.exe.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *