Урок 2. Інтерфейс Inkscape

Інтерфейс векторного графічного редактора Inkscape є досить зручним і функціональним. Локалізація виконана якісно, перекладені всі пункти меню, назви кнопок та інші елементи. При наведенні і затримці вказівника миші на кнопках – з’являється підказка з назвою кнопки. При виконанні дій з об’єктами у Рядку стану висвічуються підказки. Користування основними інструментами є інтуїтивно зрозумілим і подібним до комерційних векторних редакторів.

Після запуску Inkscape відкривається вікно, яке має наступний вигляд (розміщення панелей може дещо відрізнятися):

1 – Рядок заголовка
2 – Панель параметрів інструментів
3 – Панель інструментів
4 – Робоче поле
5 – Сторінка (полотно)
6 – Палітра
7 – Меню
8 – Панель команд
9 – Рядок стану

Основними об’єктами векторного зображення є графічні примітиви (лінії, прямокутники та багатокутники, кола тощо), малювати які можна на полотні за допомогою відповідних інструментів, зібраних на Панелі інструментів.

Кожен інструмент має свою панель параметрів, налаштування яких дає можливість змінювати нарисований примітив до невпізнанності, а Палітра дозволяє швидко підібрати кольорову гаму об’єктів.

У меню згруповані команди для роботи з програмою та об’єктами на полотні. Рядок стану містить підказки по використанню обраних інструментів, інформацію про виділені примітиви, показує координати курсора та поточний масштаб сторінки тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *