Карта (схема) локальної мережі

Локальна комп’ютерна мережа являє собою об’єднання певної кількості комп’ютерів на відносно невеликій території за допомогою мережевого обладнання та каналів передачі даних (наприклад, у межах одного приміщення, організації, підприємства).

Об’єднання пристроїв у локальну мережу дозволяє зручно і швидко здійснювати обмін даними, спільно використовувати програмне забезпечення та пристрої. При наявності сервера з’являється можливість розподілу ролей між учасниками мережі, реалізується налаштування різного рівня прав доступу тощо.

Обслуговуванням локальних мереж найчастіше займаються системні адміністратори, від яких вимагається певний рівень знань та досвіду роботи. При цьому, чим більше пристроїв об’єднує локальна мережа, і чим складнішою є її структура, тим більша виникає необхідність у створенні карти (схеми) мережі. Вона допомагає адміністратору у розумінні структури мережі та принципів її організації.

Бо досить часто розробка і обслуговування локальних мереж здійснюється різними спеціалістами, і при відсутності зрозумілої схеми виявляти та усувати неполадки потім виявляється складним завданням.

У кабінеті інформатики локальна мережа є важливим елементом організації навчально-виховного процесу та сприяє обслуговуванню комп’ютерної техніки. Спільне використання пристроїв, вихід у глобальну мережу через єдиний канал, обмін файлами, використання навчальних програм, програм тестування тощо – все це реалізується можливостями локальної мережі.

Карту локальної мережі потрібно створювати при об’єднанні 10 пристроїв і більше. При цьому обов’язково усі складові мають бути позначені, як на карті, так і на самих пристроях. Особливо це стосується каналів передачі даних – на обох кінцях мережевого кабелю (або розеток) потрібно встановлювати маркери (мітки). Цього правила дотримуються дуже рідко, а потім знайти початок і кінець кабелю стає все складніше. З ростом локальної мережі плутанина посилюється, допускати цього не потрібно.

Кабелі LAN з маркерами

Для створення карти локальної мережі можна використовувати спеціалізоване програмне забезпечення типу LANState або будь-який графічний редактор. А в принципі, намалювати схему можна навіть у Office за допомогою фігур.

Я розробляв схему локальної мережі для кабінету інформатики у Photoshop:

Карта (схема) локальної мережі

Вихідний файл можна завантажити по посиланню внизу. Його можна використовувати як основу при розробці схем локальних мереж. Усі об’єкти для зручності згруповані в папки та розміщені на окремих шарах.

Tags:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *