Витік пам’яті в процесі audiodg.exe

Невдовзі після перевстановлення операційної системи Windows 7 почав спостерігати занадто велику трату ресурсів оперативної пам’яті. У Диспетчері завдань винуватця було знайдено відразу – ним виявився процес audiodg.exe.

Після завантаження ОС цей системний файл займав у оперативній пам’яті приблизно 9-11 Мб. А за декілька годин роботи комп’ютера audiodg.exe забирав собі уже близько 1 Гб оперативної пам’яті – майже у 100 разів більше ніж зазвичай!!! При цьому процесорних ресурсів файл споживав не більше 1 %.

Даний файл відповідає за звук в системі, знаходиться у папці C:\Windows\System32 і має розмір 100864 байт. Версія – 6.1.7601.18741.

Процес audiodg.exe у Диспетчері завдань Windows

Після перезавантаження ОС проблема повторювалася. Першочергово були інстальовані усі актуальні оновлення Windows, старіші (перевірені) драйвери звукової карти, проте це не вирішило проблеми. Тому почав «гуглити» в Інтернеті.

Судячи з усього, помилка доволі рідкісна, проте відома розробникам ОС. У базі статей Microsoft ця проблема описується. Виявляється, при запуску програми, яка викликає функцію PlaySound для відтворення звуку виникає витік пам’яті в процесі audiodg.exe. При цьому кожний виклик функції призводить до витоку пам’яті в декілька сотень байтів.

Проблема характерна для операційних систем Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008. Microsoft пропонує фікс для виправлення проблеми. Для цього потрібно обрати свою версію ОС і вказати електронну адресу.

Через 5-10 хв. надійшов лист із посиланням на саморозпакувальний архів 409414_intl_i386_zip.exe. У ньому знаходиться оффлайн-оновлення Windows6.1-KB981013-x86.msu, яке категорично відмовилося інсталюватися, видавши повідомлення «Це оновлення не застосовується до вашого комп’ютера».

Перевстановлюю операційну систему, ставлю старі перевірені драйвери, у т.ч. звукової карти. Проблема повторюється. Довелося затратити ще пару годин на розв’язання проблеми, як наслідок – аж два варіанти вирішення.

Спосіб 1. Змінюємо налаштування звуку
Відкриваємо властивості динаміків.
У системному треї –

У вкладці Enhancements потрібно натиснути кнопку Restore Defaults (або встановити прапорець навпроти пункту Disable all enhancements). Має бути так:

Зберігаємо зміни.

Спосіб 2. Оновлюємо Windows

Після оновлення перевстановленої ОС системний файл audiodg.exe теж оновився. Тепер він має версію 6.1.7601.23471 і розмір у 100352 байти. Відповідно ця версія файлу не створює витоку пам’яті незалежно від ввімкнення-вимкнення звукових ефектів, описаних у попередньому способі. Чому не спрацював цей спосіб раніше, невідомо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *