Пошук і завантаження програм з Інтернету

Здавалося б, питання пошуку і завантаження програм з глобальної мережі є банальним і зрозумілим навіть малодосвідченим користувачам ПК. Справді, що складного в тому, щоб відкрити в браузері пошукову систему, написати назву потрібної програми, відкрити будь-який сайт з результатів видачі пошуку, і завантажити з нього цю програму?

Такий алгоритм притаманний більшості користувачів. І в деяких випадках він спрацьовує, а в деяких – ні. Тоді замість потрібної програми або разом з нею на комп’ютер установлюються різні шкідливі програми типу «Аміго Браузер», «Защитник Mail.ru» і десятки подібних до них. Змінюються системні налаштування, домашня сторінку в браузері, з певною періодичністю в браузері починають відкриватися рекламні сайти і т.п. Видалятися коректно такі програми звісно що не бажають. Відновлені параметри браузера та операційної системи після перезавантаження комп’ютера щоразу втрачаються.

Потрібно вручну чистити системний реєстр, шукати і видаляти файли в системних каталогах, сканувати спеціальними утилітами Windows тощо. А якщо все це не допомогло, діяти радикально – перевстановлювати операційну систему.

Звісно, рядові користувачі цього не вміють робити. І потім змушені терпіти потім у своєму комп’ютері “непроханих гостей”, які заважають комфортно працювати. Гірше всього, коли разом/замість корисних програм у систему проникають деструктивні віруси, здатні викрадати та знищувати дані.

Уникнути таких неприємностей можна, якщо при завантаженні програм з Інтернету дотримуватися наступних правил.

Завантажувати інсталяційні файли програм та драйвери пристроїв потрібно тільки з офіційних сайтів розробників цих програм.

Розробник абсолютно не зацікавлений у розповсюдженні зараженої програми, оскільки це негативно позначиться на його репутації та репутації програмного продукту.

Найчастіше користувачі не можуть відрізнити офіційний веб-сайт від інших ресурсів. Звертайте увагу на адресу сайту. У відомих і популярних розробників адреси сайтів лаконічні і тотожні або назві програмного продукту, або бренду. Наприклад, офіційний сайт антивірусу Аваст має адресу – avast.ua, драйвери до принтерів Canon знаходимо на офіційному сайті canon.ua/support/ і т.д.

Альтернативним безпечним способом завантаження програмного забезпечення є використання авторитетних каталогів програм.

Каталогами програм являються веб-сайти, на яких публікуються програмні продукти за категоріями або іншими критеріями. Це дозволяє уникнути пошуку офіційних веб-сторінок.

Нові версії різних програм завжди можна завантажити з сайту Софтодром. Програмне забезпечення розподілене за категоріями та підкатегоріями. Версії програм завжди є актуальними. Що саме важливо, посилання на завантаження файлів ведуть на офіційні сайти розробників. Таким чином, Софтодром виступає свого роду посередником між користувачем і офіційним сайтом. Відповідно у каталозі відсутнє піратське програмне забезпечення. Завдяки такій політиці ресурсу ймовірність завантажити заражену програму наближується до нуля.

Застарілі версії програмного забезпечення можна знайти у популярному каталозі Oldversion

Проте, вище перелічені варіанти можуть не спрацювати при пошуку малопопулярних і застарілих програм. Тоді їх доведеться завантажувати з ризиконебезпечних ресурсів типу неперевірених сайтів, торентів, файлообмінників.

У будь-якому з випадків завантажені файли (не лише програм) перед відкриттям потрібно перевірити антивірусом.

Для мінімізації ризиків зараження перевірку краще здійснювати декількома різними антивірусами. Найліпше це зробити за допомогою популярного онлайн-сканера VirusTotal. Це безкоштовний сервіс для аналізу файлів і підозрілих посилань на предмет виявлення вірусів, троянських і будь-яких інших шкідливих програм. Сканування одночасно відбувається по базам даних 67 різних антивірусних продуктів!

Не використовуйте піратське програмне забезпечення.

Користуватися платними програмами, захист яких було зламано і деактивовано (або створено способи нелегальної активації) досить небезпечно. Невідомо, які зміни були внесені в програмний продукт кракерами. Багато антивірусів розпізнають програми для злому як шкідливі програми. І в жодному разі не встановлюйте піратський антивірус!

Якщо придбати ліцензію на продукт неможливо, краще використовувати безкоштовні альтернативні аналоги цієї програми.

Наприклад, найвідоміший архіватор WinRAR коштує $34.22, тоді як архіватор 7-Zip маючи практично ідентичний функціонал і навіть кращий ступінь стиснення у своєму власному форматі .7z – повністю безкоштовний.

Дотримання цих елементарних правил дозволить безпечно завантажувати і використовувати програмне забезпечення на вашому комп’ютері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *