Правила безпечної поведінки в Інтернеті

Глобальна мережа Інтернет в Україні починає свою історію з 90-х років минулого століття. За порівняно невеликий період часу вона охопила більше третини дорослого населення нашої держави (63 %). Частка користувачів серед населення віком від 18 до 39 років сьогодні складає 92 % (за результатами досліджень КМІС у травні 2017 року).

Феномен популярності Інтернету ще буде досліджуватися. Але те, що глобальна мережа знаходиться у процесі свого розвитку – це факт. З одного боку еволюція є результатом технологічних змін і нововведень, з іншого – впливає людський фактор. А точніше – потреби людини, до яких пристосовують не лише Інтернет, а й все інше.

Інформація, онлайн-навчання та онлайн-робота, проведення дозвілля – це свого роду стовпи глобальної мережі. Розрізненість структури (ніхто не може контролювати Інтернет одноосібно) та комерційна сторона забезпечують популярність мережі сьогодні.

Широкі можливості глобальної мережі допомагають здійснювати інформаційні процеси, приносити суспільству користь. Але чим потужніший інструмент, тим він небезпечніший, коли потрапляє у руки зловмисників. Не є винятком і Інтернет. Поряд із своїми позитивними сторонами, він являється одним із джерел особистої і комп’ютерної небезпеки.

Із розвитком технологій швидкісного доступу до Інтернет, все більше користувачів потрапляють до «всесвітньої павутини». Інформаційна культура користувачів визначає їхню модель поведінки у Інтернеті. На жаль, багато користувачів не знають про ймовірні загрози та правила безпеки у Інтернеті. Це може призвести до сумних наслідків. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися правил безпечної поведінки у мережі.

Правила особистої безпеки в Інтернеті

 1. Не розголошуйте свої персональні дані та дані інших людей (прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, дані документів, номери телефонів, домашню адресу та ін.) – усе це можуть використати зловмисники.
 2. При спілкуванні з невідомими будьте обережні – співрозмовник може видавати себе зовсім за іншу людину, а перевірити це дуже важко.
 3. Зустрічатися з людиною, з якою познайомилися в Інтернеті, дітям можна лише з дозволу і присутності на зустрічі батьків.
 4. Не розголошуйте нікому (крім батьків), навіть друзям, свої логіни і паролі до облікових записів електронної пошти, соціальних мереж тощо.
 5. При спілкуванні в мережі уникайте неприємних тем, не відповідайте на провокації. При можливості, відправляйте таких співрозмовників до «чорного» списку.
 6. Пам’ятайте правило: «Все, що потрапило до Інтернету – там і залишається». Не публікуйте і не надсилайте іншим фото, відео або іншої інформації, якщо не хочете її розголосу.
 7. Не порушуйте закони. Анонімність в Інтернеті може бути розкритою.

Правила комп’ютерної безпеки в Інтернеті

 1. Робіть копії важливих даних на зовнішні носії інформації (зовнішні жорсткі диски, оптичні диски, флешки).
 2. Використовуйте ліцензійне програмне забезпечення, регулярно оновлюйте його.
 3. Використовуйте антивірусну програму із увімкненою функцією онлайн моніторингу. Регулярно оновлюйте антивірусні бази та періодично скануйте розділи жорстокого диску на віруси. Скануйте завантажені з глобальної мережі файли перед відкриттям.
 4. Для періодичного сканування вінчестера на віруси використовуйте антивірусні сканери різних розробників (сканери зазвичай не потребують установки на комп’ютер).
 5. Використовуйте брандмауер (firewall).
 6. Ігноруйте електронні листи, отримані від невідомих відправників. Не переходьте по посиланням у них і не відкривайте вкладень.
 7. Не зберігайте конфіденційні дані на комп’ютері в незахищеному вигляді.

Дотримуючись цих правил ви зможете уникнути більшості загроз і небезпек глобальної мережі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *