Основні причини перегріву комп’ютера

У попередній публікації ми дізналися, як перевірити температуру основних компонентів комп’ютера. Якщо діагностика показала занадто високі значення, потрібно негайно встановлювати причини задля їх усунення. Робота комп’ютера при високих температурах є крайнє небажаною. Знижуються ефективність роботи компонентів, термін їх служби. Критичні температури здатні призвести до поломки апаратної складової ПК.

Основними причинами перегріву комп’ютера є:

1. Пилюка. Це найбільш популярна причина, характерна як для системних блоків так і для ноутбуків. Пилюка потрапляє в ці пристрої разом з потоком повітря і осідає на вентиляторах, на радіаторах та інших елементах. При накопиченні великої кількості пилі утруднюється охолодження компонентів, може втрачатися електричний контакт на роз’ємах, вентилятори починають створювати зайвий шум, швидко виходять з ладу.

Пилюка – ворог комп’ютера №1

Для профілактики рекомендується чистити від пилі системний блок 1-2 рази на рік (залежно від запиленості приміщень, в яких він експлуатується). Для цього при ВІДКЛЮЧЕНОМУ ВІД ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ комп’ютері потрібно зняти бокову кришку системного блоку і обережно, щоб не пошкодити елементи мікросхем, щіточкою для фарбування почистити запилені вузли.

Увага! Чистку комп’ютера від пилі потрібно робити при повному відключенні від електромережі (основні і периферійні пристрої, які до під’єднані до системного блоку теж потрібно відключити).

Найкраще робити чистку від пилі на вулиці при наявності вітру.

Увага! Будь-яке непрофесійне розбирання, збирання техніки може призвести до виходу з ладу обладнання.

При чистці в приміщенні допускається використання пилососа. Проте його використання має бути дуже обережним – можна пошкодити мікросхеми. Найкраще, якщо пилосос має функцію видуву повітря, тоді чистка із продувкою дасть хороший ефект. При використанні функції всмоктування повітря близько підносити трубку пилососа до компонентів, мікросхем НЕ МОЖНА – можуть втягнутися елементи ПК.

До, речі – в блоку живлення теж збирається чимало пилі.

Пам’ятайте! Самостійний розбір системного блоку, блоку живлення призводить до втрати гарантії!

Чистка від пилі ноутбуків, нетбуків – вкрай трудомісткий процес. Якщо в десктопі (настільному ПК) достатньо зняти бокову кришку системного блоку, то для чистки ноутбука доведеться розібрати його практично повністю. При відсутності відповідних навичок краще звернутися до спеціаліста.

2. Наступною за популярністю причиною перегріву комп’ютера, а зокрема центрального процесора чи процесора відеокарти, є висихання термоінтерфейсу (термопасти). Справа в тому, що на процесор, при встановленні на нього радіатора, обов’язково наноситься тонкий шар термопасти (спеціальної теплопровідної речовини). Термопаста забезпечує більш якісну теплопровідність. При тривалій експлуатації комп’ютера вона має властивість висихати, і тоді ефективність теплопередачі від процесора до радіатора сильно знижується.

Усувається заміною термоінтерфейсу, бажано звертатися до спеціаліста.

3. Неправильна (неефективна) циркуляція повітря в системному блоці. У переважній більшості комп’ютерів використовується повітряне охолодження в силу своєї дешевизни і достатньої ефективності. Воно забезпечується кулерами (з вентиляторами або без них). Якщо навіть один вентилятор підключений неправильно, система охолодження не зможе забезпечувати свого функціонального призначення. У наступній публікації ми розглянемо більш детально цю проблему.

4. Вихід із ладу вентилятора. Зазвичай, перед цим він починає створювати надмірний шум.

5. Сезонно, температура повітря змінюється. Звичайно, це позначається і на складових комп’ютера, які зазвичай взимку холодніші, а влітку – гарячіші.

Знаючи основні причини перегріву комп’ютера, можна створити умови для більш якісного охолодження компонентів. Це забезпечить ефективну роботу складових комп’ютера та довготривалість їх служби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *