ДСанПіН 5.5.6.009-98 скасовано

У далекому 1998 році були створені Державні санітарні правила та норми «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах» ДСанПіН 5.5.6.009-98.

З того часу пройшло майже 20 років. Для інформаційно-комунікаційних технологій це період величезних і динамічних змін. Зросли в сотні разів обчислювальні потужності ЕОМ. Змінилися декілька поколінь процесорів; найпопулярніша у світі операційна система від Windows 98 дійшла до Windows 10; дискети, CD-ROM, монітори з електронно-променевими трубками – уже стають надбаннями музеїв цифрових технологій.

А регулюючий нормативно-правовий акт залишався непідвладним ні часу ні політичній волі цілого ряду міністерств. До цього року.

У червні 2017 міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що санітарні норм для використання комп’ютерної техніки в Україні є застарілими.

І вже 26 червня 2017 року з’явився історичний відповідний наказ, підписаний в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун про скасування ДСанПіН 5.5.6.009-98.

За деякими джерелами зараз МОН та МОЗ розроблюють нові санітарні правила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *