Від писання від руки до сліпого методу друку

Привіт! Сьогодні ми поговоримо про актуальні способи створення текстів: від традиційного писання від руки до сліпого методу друку.

Писання від руки сліпий метод друку

“Ми писали ми трудились, наші пальчики втомились…” Пам’ятаєте ці рядки, які хором декламували за вчителем, стискаючи і розтискаючи долоньки? Навчатися письму – справою важка, але школярі врешті-решт освоюють це мистецтво. Хтось – каліграфічно, хтось – як “курка лапою”. Проте писати вміють практично всі дорослі українці. Знайти неписьменну людину в сучасному суспільстві – не так то й просто.

І не дивно, адже письмо і читання – це основа будь-якої освіти. Фундамент, без якого подальше навчання людини стає неможливим.

Останнім часом світ динамічно змінюється. Сьогодні вже нікого не здивує дитина, яка в 3-4 роки вміє користуватися планшетом чи персональним комп’ютером (ПК). Пристроями, які з’явилися і масово заполонили планету лише в останні десятиліття!

Парадоксально виглядає ситуація, коли створені людиною технології можуть робити складні обчислення за лічені долі секунди, тоді як та ж людина знаходячи добуток дво-, тризначних чисел затратить на це значно більше часу.

Тисячоліття проходять, але письмо і читання дається так же непросто, як і колись. Ми не стали швидше запам’ятовувати інформацію (скоріше навпаки), і так само непросто вивчити іноземну мову.

Тож навчання письму і читанню все так же актуальне як і раніше.

Разом з тим потребує уваги і інформаційна грамотність людини, адже це є вимогою сьогодення. І якщо читати можна однаково успішно і паперову і електронну книжку, то створювати текст за допомогою ручки і клавіатури – зовсім різні речі.

У шкільній інформатичній освіті цей аспект практично уникається. Так, є теми на знайомство з клавіатурою, вивчення груп клавіш, особливості пристрою тощо. Але питання правильного (раціонального) створення тексту на сучасних ЕОМ є особистою справою.

Як стверджує світова статистика, лише 10 % користувачів ПК володіють сліпим методом набору, або як його ще називають – десятипальцевим методом друку. Тобто більшість людей набирає тексти на клавіатурі двома, максимум чотирьома пальцями рук, при цьому «зрячим» методом.

У чому ж полягає перевага сліпого методу набору перед традиційним «зрячим»?

  1. На клавіатуру дивитися не потрібно (пальці автоматично знаходять клавіші).
  2. Уся увага зосереджується на змісті тексту.
  3. Використовуються усі 10 пальців рук.
  4. І найголовніше – висока швидкість друку з низьким відсотком помилок.
  5. Як наслідок – більший комфорт при роботі з текстами.

«Спідометр» швидкість друку

100 зн/хв середня швидкість для більшості людей, двома пальцями.
180 зн/хв середня-максимальна швидкість для більшості людей, двома пальцями і дивлячись на клавіатуру, при великій практиці.
220-260 зн/хв рекордні швидкості для “зрячого” друку.
250 зн/хв ДУЖЕ важливе число, типова швидкість авторського письма. Коли ви думаєте, про що пишете, то швидше писати вам просто не потрібно. Фактично, достатньо такої швидкості.
300 зн/хв перша “межа” при передруковуванню тексту. Можна конспектувати за лектором в університеті
400 зн/хв друга “межа” для частини людей нездоланна. Можна конспектувати за будь-яким викладачем, багатьох записувати дослівно.
500 зн/хв дослівний запис людської мови.
600 зн/хв третя “межа”, вище піднятися складно і дуже складно. Тут буде грати роль особливість обраної вами техніки сліпого друку і вашої фізіології. Можна спокійно працювати синхроністом-складачем.
понад 600 зн/хв спортивні швидкості. Рекорд 2009 року – 902 зн/хв.

Перевірити свою швидкість друку онлайн можна тут – nabiraem.ru/test.

Середня швидкість набору тексту більшості людей, які володіють сліпим методом – 270-300 зн/хв.

Навчитися друкувати текст всліпу можна за допомогою спеціальних програм-тренажерів («СОЛО на клавіатурі», Stamina, та багато інших).

У наступній публікації ми розглянемо більш детально клавіатурні тренажери та загальну методику навчання.

Цікаво До речі, існує технологія розпізнавання мовлення (англ. speech recognition) або мовлення-у-текст (англ. speech to text (STT))— процес перетворення мовленнєвого сигналу в текстовий потік. Системи розпізнавання постійно вдосконалюються. Можливо в недалекому майбутньому текст буде вводитися з мікрофону, а не клавіатури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *